10kg 15kg 20kg 50kg Feed Bagging Machine Filling Wheat Flour 25kg Packing Machine Semi-Automatic Powder Packing Machine
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provided |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- HSF-30
- Type
- Volumetric Filling Machine
- Automatic Grade
- Automatic
- Material Type
- Powder
- Filling Valve Head
- Single-Head
- Feed Cylinder Structure
- Single-Room Feeding
- Dosing Device
- Screw Feeder
- Filling Principle
- Screw Filling
- Packaging Container Lifting Structure
- Pneumatic Lifting
- Structure
- Linear
- Packaging
- Bottle
- Packaging Material
- Plastic
- Metering Method
- Screw Metering
- Filling Volume
- 10—1500g (Transform Spiral Assembly)
- Packing Accuracy
- ± 0.5%-1%
- Packing Speed
- 20-50 Bags/Min
- Power Supply
- 380V/ 3phase (220V/ 3phase) 50/60Hz
- Power
- 1.4kw
- Weight
- 140kg
- Dimension
- 1000*800*1900mm
- Transport Package
- Exported Case
- Specification
- 1500*1050*2100mm
- Trademark
- HERUN
- Origin
- China
- HS Code
- 8479820090
- Production Capacity
- 500 Sets Per Year
Packaging & Delivery
- Package Size
- 107.00cm * 950.00cm * 197.00cm
- Package Gross Weight
- 200.000kg
Product Description
| Model | HAP-50 |
| Metering method | Screw metering |
| Filling volume | 10-1500g (Transform spiral assembly) |
| Packing accuracy | 10-1500g (Transform spiral assembly) Package weight ≤ 100g, ±2% 100g-500g, ±1%-2% ≥500g,± 0.5%-1% |
| Packing speed | 20-50 bags/min |
| Power supply | 380V/ 3Phase (220V/ 3Phase) 50/60Hz |
| Power | 1.9KW |
| Weight | 330kg |
| Dimension | 1500×1050×2100mm |




Q1: Where is your factory? How can I visit your factory?
A1: Our factory is located in Shanghai. We are warmly welcome you to visit the production base if you have a travel plan.
Q2: How can I know your machine is designed for my product?
A2: If you don't mind, you can send us material sample and we test it on the machine. During that time, we will take video and clear pictures for your reference. If possible, we even can hold video conversation online with you.
Q3: How can I trust you for the first transaction?
A3: Please note that our above business licenses and certificates.
Q4: How about the after service and guarantee period?
A4: We make the warranty of 12 months from the machine's arrival in buyer's facility. With a professional team of experienced technicians, we can serve abroad and do the best after-sale service to assure the machine's perfect operation.
Q5: How can we contact you?
A5: Please leave a message and click "send" to send us an inquiry.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Bottle Packing Machine
- 10kg 15kg 20kg 50kg Feed Bagging Machine Filling Wheat Flour 25kg Packing Machine Semi-Automatic Powder Packing Machine
Related Categories
Hot Searches
- Packing Equipment Factories
- Packing Machine Factories
- Automatic Packing Machine Factories
- Filling Machine Factories
- Food Filling Packing Machine
- Filling And Packing Machine Powder
- Detergent Filling Packing Machine
- Automatic Powder Filling Packing Machine
- Filling Powder Packing Equipment
- Flour Powder Packing Machine Bulkbuy